×
نامزدهای سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر
سی‌ و نهمین جشنواره فیلم فجر نامزدهای سیمرغ خود را در بخش‌های مختلف شناخت و باید دید در روز اختتامیه سرانجام کدام یک سیمرغ‌ها را به خانه می‌برند؟

به گزارش شبکه جهانی جوانان، نشست خبری اعلام اسامی نامزدهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

نجفی در ابتدا از اصحاب رسانه و مجریان نشست‌ها تشکر و بابت کاستی‌های جشنواره عذرخواهی کرد و گفت: امسال، سالِ متفاوت و ویژه‌ای داشتیم و از محدودیت‌های کار خبرنگاران و عکاسان عذرخواهی کرد و از همه کاستی‌ها به سبب شرایط به ما و رسانه‌ها تحمیل شد.

او همچنین به زمان برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم فجر بدون حضور خبرنگاران اشاره کرد و افزود: روز 22 بهمن‌ماه برگزیدگان نهایی سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر معرفی می‌شوند؛ این برنامه ساعت 18 در سالن همایش‌های برج میلاد و بدون حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد. 

وی افزود: فیلم‌های نامزدشده، فردا و پس فردا (هر روز 4 فیلم) در سالن اهالی رسانه به نمایش در می‌آید.

در این بخش، طباطبایی‌نژاد دبیر جشنواره فیلم فجر اعلام کرد داوران فیلم‌های سینمایی خانم ساره بیات و آقایان محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی پس از بازبینی 57 فیلم سینمایی، 16 فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ به شرح زیر اعلام کردند:

اسامی نامزدهای بخش سودای سیمرغ

*نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری
1- محمد برادران برای فیلم منصور
2- جواد مطوری برای فیلم بی همه چیز
3- فرید ناظرفصیحی برای فیلم ابلق


*نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
1- آرش آقابیگ برای فیلم روشن
2- ایمان کرمیان برای فیلم تک تیرانداز
3- ایمان کرمیان برای فیلم یدو


*نامزدهای بهترین چهره‌پردازی
1- ایمان امیدواری برای فیلم ابلق
2- شهرام خلج برای فیلم شیشلیک
3- رکسانا صفوی برای فیلم ستاره بازی
4- عباس عباسی برای فیلم یدو


*نامزدهای بهترین طراحی لباس
1- بهزاد جعفری طادی و محمدحسین کرمی برای فیلم شیشلیک
2- بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت
3- مارال جیرانی برای فیلم بی همه چیز
4- محمدحسین کرمی برای فیلم زالاوا


*نامزدهای بهترین طراحی صحنه
1- بهزاد جعفری طادی برای فیلم مصلحت
2- سهیل دانش اشراقی برای فیلم‌های روزی روزگاری آبادان و روشن
3- محمدرضا شجاعی برای فیلم ابلق
4- آیدین ظریف برای فیلم یدو
5- امیرحسین قدسی برای فیلم بی همه چیز


*نامزدهای بهترین صدابردار
1- طاهر پیشوایی برای فیلم ابلق
2- رشید دانشمند برای فیلم‌های زالاوا و یدو
3- هادی ساعد محکم برای فیلم شیشلیک
4- شهرام متولی باشی برای فیلم تک تیرانداز
5- امین میرشکاری برای فیلم بی همه چیز


*نامزدهای بهترین صداگذار
1- حسین ابوالصدق برای فیلم تک تیرانداز
2- بهمن بنی‌اردلان برای فیلم روزی روزگاری آبادان
3- علیرضا علویان برای فیلم بی همه چیز
4- امیرحسین قاسمی برای فیلم زالاوا
5- امیرحسین قاسمی برای فیلم خط فرضی
6- امیرحسین قاسمی برای فیلم یدو

*نامزدهای بهترین موسیقی متن
1- پیام آزادی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا
2- بامداد افشار برای فیلم یدو
3- علیرضا افکاری برای فیلم تی‌تی
4- حامد ثابت برای فیلم بی همه چیز
5- فردین خلعتبری برای فیلم مصلحت


*نامزدهای بهترین تدوین
1- عماد خدابخش برای فیلم بی همه چیز
2- عماد خدابخش برای فیلم گیج‌گاه
3- سیاوش کردجان برای فیلم مصلحت
4- میثم مولایی برای فیلم یدو

*نامزدهای بهترین فیلمبرداری
1- محمد رسولی برای فیلم زالاوا
2- مسعود سلامی برای فیلم روزی روزگاری آبادان
3- فرشاد محمدی برای فیلم تی‌تی
4- مرتضی نجفی برای فیلم‌های روشن و یدو
5- مرتضی هدایی برای فیلم بی همه چیز


*نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد
1- عرفان ابراهیمی برای فیلم مامان
2- پژمان جمشیدی برای فیلم شیشلیک
3- پوریا رحیمی‌سام برای فیلم زالاوا
4- وحید رهبانی برای فیلم مصلحت
5- پدرام شریفی برای فیلم بی همه چیز


*نامزدهای بهترین نقش مکمل زن
1- آزیتا حاجیان برای فیلم خط فرضی
2- الهام شفیعی برای فیلم روزی روزگاری آبادان
3- گلاره عباسی برای فیلم ابلق
4- گیتی معینی برای فیلم ابلق


*نامزدهای بهترین نقش اول مرد
1- پرویز پرستویی برای فیلم بی همه چیز
2- نوید پورفرج برای فیلم زالاوا
3- محسن تنابنده برای فیلم روزی روزگاری آبادان
4- میلاد صویلوی برای فیلم یدو
5- رضا عطاران برای فیلم روشن
6- امیر نوروزی برای فیلم مامان


*نامزدهای بهترین نقش اول زن
1- رویا افشار برای فیلم مامان
2- ستاره پسیانی برای فیلم یدو
3- الناز حبیبی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا
4- ملیسا ذاکری برای فیلم ستاره بازی
5- الناز شاکردوست برای فیلم ابلق
6- نازنین فراهانی برای فیلم مصلحت


*نامزدهای بهترین فیلمنامه
1- ارسلان امیری، آیدا پناهنده، تهمینه بهرام برای فیلم زالاوا
2- آرش انیسی برای فیلم مامان
3- آیدا پناهنده، ارسلان امیری برای فیلم تی‌تی


*نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی
1- حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان
2- مهدی جعفری، مهین عباس‌زاده برای فیلم یدو
3- محسن قرایی، محمد داودی برای فیلم بی همه چیز


*نامزدهای بهترین کارگردانی
1- نرگس آبیار برای فیلم ابلق
2- ارسلان امیری برای فیلم زالاوا
3- مهدی جعفری برای فیلم یدو
4- محسن قرایی برای فیلم بی همه چیز


*نامزدهای بهترین فیلم
1- ابلق به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
2- بی همه چیز به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی
3- زالاوا به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری و سمیرا برادری
4- یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح

*نامزدهای کارگردان اول
1- حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان
2- ارسلان امیری برای فیلم زالاوا
3- آرش انیسی برای فیلم مامان
4- عادل تبریزی برای فیلم گیج‌گاه
5- حسین دارابی برای فیلم مصلحت
6- سیاوش سرمدی برای فیلم منصور

دبیر جشنواره فیلم فجر به اعلام و اهدای جایزه ملی و مردمی در روز اختتامیه جشنواره فیلم فجر تاکید کرد.


برنامه های منتخب پیشنهاد‌های بیشتر
29
از اظهارات جدید علیفر تا شوخی با نویدکیا و باشگاه پورتو
2 75
از یاد من - علیرضا پور استاد
91
بی خاطره - محمد معتمدی
3 88
عاشق یعنی من - بیژن زارع
133
واکنش سهیل مهدی به ادعای خاص بودن پرسپولیس
2 73
بازتاب اخراج طارمی در رسانه‌های جهان
نظرات کاربران


logo-samandehi

درباره ما تماس با ما شرایط و ضوابط سؤالات متداول