×
دانلود 68 100%
درخشش بیرانوند و سه امتیاز شیرین برای آنتورپ
علیرضا بیرانوند با درخشش تیم فوتبال آنتورپ را پس از دو شکست پیاپی در لیگ بلژیک و البته باخت مقابل تاتنهام به یک پیروزی ارزشمند رساند.

به گزارش شبکه جهانی جوانان، این نقطه کلیدی بازی بود؛ جایی که اسون کامز کاپیتان تیم فوتبال خنت ضربه پنالتی خود را از دست داد. تیم خنت در محوطه جریمه اعتماد به نفس لازم را برای کسب پیروزی نداشت و در سوی مقابل آنتورپ هم فقط به یک چیز فکر می کرد؛ حفظ سازماندهی خوب در خط دفاعی و با همین تفکر بود که آنها با یک ضربه در چارچوب، به یک گل و یک پیروزی خارج از خانه رسیدند.


پس از باخت تحقیرآمیز هفته گذشته برابر مشلن که با نتیجه سه بر صفر ثبت شد و بیرانوند نیز شب کابوس واری را پشت سر گذاشت، قابل پیش بینی بود که فرانکی ورکاترن سرمربی جدید آنتورپ که جانشین لکوی شده، پس از پایان دوران قرنطینه و درگیری با ویروس کرونا، تاکید زیادی روی عملکرد دفاعی تیمش داشته باشد. 

 

 

 


مصاف هفته بیست و یکم مقابل خنت بود و این تیم در ورزشگاه خانگی از آنتورپ میزبانی می کرد؛ در ترکیب دو تیم که هر کدام یک بازیکن ایرانی در اختیار دارند، برخلاف بازی های گذشته میلاد محمدی در ترکیب اصلی حضور نداشت ولی علیرضا بیرانوند که با مصدومیت دروازه بان شماره یک آنتورپ به ترکیب اصلی طی سه بازی گذشته تیمش راه یافته، برای چهارمین بار پیاپی نامش در میان 11 بازیکن اصلی مورد نظر ورکاترن دیده می شد.


 

 

 

صحنه ای که علیرضا بیرانوند روی بازیکن تیم خنت مرتکب خطای پنالتی شد ولی ضربه کاپیتان این تیم به تیرک برخورد کرد و وارد دروازه نشد.

 

 


آنتورپ با شرایط خوبی به این مسابقه نرسیده بود و سه شکست پیاپی برای این تیم که با دریافت 7 گل خورده برای بیرانوند نیز در این سه مسابقه همراه شده بود، تیم و همینطور دروازه بان ملی پوش ایرانی آنتورپ را در شرایط سختی قرار داده بود.


 این مسابقه اما در پایان یک گل به همراه داشت و در حالی نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت و تیم خنت در مجموع نمایش خوبی در زمین مسابقه داشت و بارها روی دروازه تیم میهمان ایجاد موقعیت کرد و حتی یک ضربه پنالتی را نیز از دست داد، این تک گل هونگلا در دقیقه 75 بود که علی‌رغم دفع ناقص گلر خنت، آرام آرام وارد دروازه شد تا سه امتیاز را به حساب تیم آنتورپ واریز کند؛ ضربه ای که تنها شوت در چارچوب هم تیمی های علیرضا بیرانوند در طول مسابقه بود.


 

 

 

این واکنش بیرانوند دقایقی پس از تک گل بازی بود که او با دست مخالف مانع ورود ضربه سر مهاجم خنت به دروازه شد و گزارشگر بازی با جمله " یک سیو فوق العاده از بیرانوند" آن را توصیف کرد.

 


 فرانکی ورکاترن سرمربی جدید آنتورپ حالا با این سه امتیاز تیم خود را پس از 21 بازی، 34 امتیازی و در رتبه سوم می بیند و بی شک با اعتماد بیشتری به علیرضا بیرانوند و سایر بازیکنان و تاکید بیشتر روی سازماندهی دفاعی تیم، در بازی های آینده تیمش را راهی مسابقات خواهد کرد.


البته قرمزپوشان آنتورپ در آستانه دریافت گل اول بازی بودند و پنالتی‌ای که علیرضا بیرانوند روی مهاجم این تیم مرتکب شد، این تیم را در آستانه یک شکست دیگر قرار داده بود، ولی ضربه کاپیتان تیم خنت علی‌رغم اینکه در خلاف جهت زده شد، به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و به بازی برگشت تا آنتورپ شانس پیروزی در این بازی را همچنان داشته باشد.

 

 

 

اسون کامز در دقیقه 50 این فرصت را داشت تا تیمش را با ضربه پنالتی با پیش بیاندازد ولی ضربه او علی‌رغم اینکه برخلاف حرکت بیرانوند زده شد، به تیرک عموی سمت چپ برخورد کرد و وارد دروازه نشد.


علیرضا بیرانوند در پایان بازی، بهترین بازیکن میدان براساس گزارش سایت های آماری معتبر شد و توانست به خصوص پس از اینکه گل اول تیمش به ثمر رسید، روی دو سه صحنه واکنش های نجات‌دهنده‌ای داشته باشد؛ او پس از اینکه تیمش با یک گل پیش افتاد، یک بار روی ضربه سر مهاجم حریف واکنش فوق العاده ای داشت و توپ را راهی کرنر کرد و یکبار هم شوت زمینی بازیکن تیم خنت که از منطقه ای نزدیک به خط محوطه جریمه زده به صورت زمینی زده شده بود را با شیرجه ای خوب با دست راست راهی اوت کرد، تا در پایان بازی، اولین کلین شیت و البته اولین سه امتیاز خود را در ترکیب ثابت تیم جدیدش جشن بگیرد.


 

 

علیرضا بیرانوند در چهارمین حضور خود در ترکیب آنتورپ اولین کلین شیت خود را با نمایشی خوب ثبت کرد.

 


همچنین میلاد محمدی که در 15 دقیقه پایانی توسط سرمربی تیم خنت فانهایزبروک وارد زمین شد، در وقت های اضافی شوتی محکم را به سمت دروازه بیرانوند روانه کرد که البته دقت زیادی نداشت و با فاصله چند متری راهی اوت شد تا این بازیکن ایرانی هم دروازه بیرانوند را با تهدیدی جدی مواجه کرده باشد ولی موفق نشد مانع از شکست یازدهم تیمش شود؛ با این شکست خنت 26 امتیازی در رتبه سیزدهم باقی ماند.

 

 

 

 

در دقایق پایانی بازی علیرضا بیرانوند اینطور پس از به آغوش کشیدن توپ، نشان داد که چقدر این روزها تحت فشار بوده و این کلین شیت چقدر برای او ارزشمند بوده است.

 


آنتورپ در سه بازی قبلی پیش از مصاف با خنت، 7 گل طی سه مسابقه در لیگ بلژیک و لیگ اروپا دریافت کرده بود؛ حالا اما سرمربی جدید این تیم تمرکز بیشتری روی کار دفاعی گذاشته و این می تواند خبر بسیار خوبی برای علیرضا بیرانوند باشد که پس از پشت سر گذاشتن یک مسابقه امیدوارکننده، بی شک انگیزه زیادی برای درخشش در بازی های آینده دارد؛ موضوعی که سایت های بلژیکی نیز بلافاصله پس از پایان بازی به آن پرداخت و یکی از این سایت‌ها خبر خود را در مورد پیروزی آنتورپ اینطور آغاز کرده بود:« ماجراجویی‌های آنتورپ دیگر ادامه ندارد، بیرانوند نفر اول دروازه شد.»

 

 

 

تیم آنتورپ با یک ضربه در چارچوب موفق به ثبت یک گل شد ولی علیرضا بیرانوند 4 بار ضربات بازیکنان تیم خنت که در چارچوب بود را مهار کرد.

 

 

 

آمار کلی بازی که نشان از برتری تیم خنت به خصوص در بخش هجومی دارد.


برنامه های منتخب پیشنهاد‌های بیشتر
29
از اظهارات جدید علیفر تا شوخی با نویدکیا و باشگاه پورتو
2 75
از یاد من - علیرضا پور استاد
90
بی خاطره - محمد معتمدی
3 88
عاشق یعنی من - بیژن زارع
133
واکنش سهیل مهدی به ادعای خاص بودن پرسپولیس
2 73
بازتاب اخراج طارمی در رسانه‌های جهان
نظرات کاربران
  


logo-samandehi

درباره ما تماس با ما شرایط و ضوابط سؤالات متداول